Video EEG

Günümüzde nörolojinin etkin bir biçimde uygulanabilmesi; gelişen teknolojiden geregi gibi yararlanilabilmesi, çok genişleyen nörolojik bilimler alanlarinda özel uzmanliga sahip bir ekip çalışması ve esnek hızlı bir hizmet sunum organizasyonu ile mümkün olmaktadır. Merkezimizin amacı nörolojideki bu gelişmeler ışığında, problemleri aşan ve modern, hızlı, mevcut olanının en iyisi olan yani hastalarımızın hak ettikleri hizmetin sunulmasıdır.

Bu amaçla mevcut olan digital EEG’mize ilavete bir de son teknolojik donanımları barındıran Video EEG cihazı alarak hizmete sunmuş bulunmaktayız. Video EEG monitorizasyon ile hastaların çekim esnasında ki hareketleri de aynen kaydedilir. Eğer bu esnada nöbet geçiriyorsa EEG deki anormalliklerle beraber bu görüntülerde kaydedilir. Çekim bittikten sonra traseyi inceleyen nörolog, trase üzerinde ki aktivitelerin artefakt mı yoksa anormallik mi olduğunu, eş zamanlı olarak kaydedilen görüntülere bakarak değerlendirebilir.

Merkezimiz EEG kaydı ile beraber bu eşzamanlı hasta görüntülerini de cd ye kaydererek, hasta ya da hasta sahibine teslim etmektedir. Bu nedenle çekimin cd kaydını da isteyen kişiler, beraberinde bir de boş cd getirmelidirler.

Video EEG yöntemi ile 20-30 dk’lık rutin çekimler yapılabildiği gibi hekimin ya da hastanın talebine göre daha uzun monitorizasyon incelemeleri de yapılabilmektedir.

Artık geldiğimiz bu teknolojik süreçte, normal rutin EEG’lerinin yerini, video EEG sistemlerinin alacağı kaçınılmaz gibi görünmektedir. REEM, sahip olduğu modern EEG teknikleri ile Dünya ile beraber ülkemiz insanlarının da bu cihazlardan yararlanmasını sağlamaktadır.

Etiketler: , , , ,